Bermudský trojúhelník část.5 Co se děje?

23. prosince 2016 v 17:52 | Martinoraptor |  Projekty
V předešlých částech jsem uvedl několik tragický příběhů různých lodí i letadel, jenž se do trojúhelníku vypravily a beze stop zmizely. Jenomže proč? Co ty posádky potkalo, kam se poděly zbytky dopravních prostředků a proč se niky nikdo neozval. Faktem ovšem je, že i bez těchto podivných zmizení je trojúhelník dost záhadnou a ne zcela obyčejnou oblastí. Už Kryštof Kolumbus popisoval záhadné záblesky a ohnivé pruhy na noční obloze. Mohl to být vzkaz od cizí civilizace? Ehm… spíš meteorit. Když oblastí pokračoval, všimnul si i výrazných výchylek na svém kompasu. Tento problém vlastně působí v trojúhelníků dodnes a je pravděpodobnou příčinou většiny problémů lodí a letadel v oblasti. Co má však ony podivné úkazy a zmizení na svědomí? Tady je několik teorií.

1. Existuje mnoho vědců, kteří na Bermudský trojúhelník vlastně nevěří. Tvrdí, že to není o nic více nebezpečná oblast a všechny "podivné" jevy tam lze vysvětlit přirozenou cestou. Oblast bermudského trojúhelníku je například dopravně mimořádně frekventovaná, vede zde velké množství lodních dopravních tras a statisticky tedy není nebezpečnější než ostatní oblasti. Proslulost trojúhelníku navíc ještě přitahuje další zvědavce a láká je do nebezpečného moře. Připočteme - li ještě velmi náročné počasí - bouře, mlhy, hurikány a vzdušné turbulence a fakt, že některé oblasti mezi ostrovy jsou až 6 kilometrů hluboké a členité plné příkopů a jeskyně, není nějaké zmizení lodi zase tak divné. Jednou z novějších teorií je dokonce velká koncentrace hydrátu methanu stlačeného na mořském dně tlakem vody v pevném stavu. Občas se část uvolnía zvolna vystupuje k hladině. Jak klesá tlak okolní vody, začíná se hydratovaný methan přeměňovat na plyn, takže při dosažení mořské hladiny jde o obří bublinu.Pokud by nad takovým místem proplouvala loď, mohla by se náhle bez varování potopit díky snížené hustotě vody, případně by mohlo dojít k explozi uvolněného plynu iniciovaného nějakým ohněm na lodi nebo elektrickou jiskrou. Stejný osud by mohl potkat i prolétající letadlo.
2. Ovšem…druhá skupina lidí vyznává trochu spekulativnější vysvětlení.

a)Mezi nejoblíbenější teorie patří rozhodně UFO a návštěvy kosmických lodí cizích vesmírných civilizací, které zřejmě unášejí lidi pro výzkumné účely. Na podporu této teorie nutno říci, že statisticky je výskyt UFO v Bermudském trojúhelníku vyšší než kdekoliv jinde. Někteří lidi dokonce věří, že tam v podmořských jeskyních mají mimozemšťani své základny, odkud vyrážejí na průzkumné lety. Co k tomu dodat? Nakrm šílenství a ono pozře tebe. Velmi totiž pochybuji, že všechna pozorování UFO se zakládají na pravdě. Ti co skutečně něco viděli, byli zřejmě "stržení" pověstmi a zbytek chtěl být prostě slavný.
b) Další teorií nás zavádí trochu dál do minulosti, až k počátku celé civilizace a samotná teorie je už 3000 let stará. Pradávné město nebo přesněji dokonce kontinent pocházející z řecké mytologie, údajně starý přes 9000 let, pradávná Atlantida. Kultura státu ležícího mezi Herkulovými sloupy byla prý na obrovské výši a položila základní kameny všech ostatních civilizací. Potom se však něco stalo. Kontinent byl zasažen zemětřeseními a ohnivými bouřemi a celý během jedné noci zmizel. Spousta lidí věří, že Atlantida byla místo s neuvěřitelnou technologií, jejíž některé energetické systému jsou i po 9000 letech stále funkční a mají na svědomí ty podivné anomálie a záblesky světel. Ačkoliv má tahle teorie rozhodně spoustu mezer (jako třeba lokalitu), osobně je mi rozhodně bližší než UFO.
c) No a třetí teorie, pro nadšence pravěku rozhodně nejzajímavější, říká, že uprostřed trojúhelníků se mezi sebou prolínají samotný čas a prostor a zmizelé dopravní prostředky tedy cestovaly napříč časem či dokonce realitami a skončily někde jinde nebo dokonce jindy. Zastánci této teorie se opírají především o občasná svědectví podivných časových posunů pozorovanýchposádkami letadel nebo hlášení o zmizení letadla z obrazovky a jeho opětné objevení po nevysvětlitelně dlouhé době. Nějak nevím co mám z téhle teorie jako vyvodit krom toho, že se asi podívám na Pravěk útočí. Na rozdíl od těch dvou předchozích teorií, tuhle asi nikdo neprokáže a kdyby jo - bude považován za blázna.

To byly zhruba tři hlavní konspirační teorie. Samozřejmě by se jich našlo i víc od strašlivé kletby po útoky obřího monstra, ale…většina rozumných lidí se asi stejně přikloní spíš k té faktičtější části článku. Piště co si o těch teorii myslíte vy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 23. prosince 2016 v 17:58 | Reagovat

Krásně napsané! Myslím, že není pochyb o tom, že za všechna zmizení lodí či letadel může lidské selhání, špatné počasí, případně magnetické pole, nebo ten hydrát methanu, který zmiňuješ. Už jsem toho o Bermudském trojúhelníku četl hodně a musím říct, že taky tu oblast považuji za spíše nevědecky vymezenou. Je to prostě kus moře jako každý jiný, jen tam působí některé síly naší planety, jež mohou mít devastační účinky... Nějaké konspirace nechám lidem jaksi prahnoucím po strachu z neznámých úkazů. :-D

2 HAAS HAAS | Web | 24. prosince 2016 v 9:23 | Reagovat

Šťastné a veselé Vánoce, Martinoraptore!

3 MagicChrisMas MagicChrisMas | 24. prosince 2016 v 10:05 | Reagovat

Bermudský trojúhelník je vskutku zajímavé téma a rád jsem si o něm o Vánoční pohodě přečetl. :-)

4 MagicChrisMas MagicChrisMas | 24. prosince 2016 v 10:06 | Reagovat

Přeju ti štastné, veselé a kouzelné Vánoce. Magicmax :)

5 Leaellynaraptor Leaellynaraptor | Web | 24. prosince 2016 v 12:53 | Reagovat

Super článek!
Přeji ti šťastné a veselé vánoce a hezké prožití svátků! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama