Bermudský trojúhelník část.4 Let č.19

20. prosince 2016 v 20:36 | Martinoraptor |  Projekty
Tak jo, tady je čtvrtá část. Je trochu slabší, ale doufám, že to je naposled. Příští část nebo dvě už budou podstatně zajímavější.

Abych nemluvil pořád jen o zmizení lodí, dám sem dnes i příklad zmizení letadel a zřejmě nejznámějším z těchto zmizení je tragédie letu č.19, dosud nevysvětlitelné zmizení pěti amerických bombardérů Grumman TBF Avenger z 5.prosince roku 1945. Válka už tehdy teoreticky skončila a bombardéry ani neletěly do bitvy. Měly podstoupit jen jednoduchou cvičnou misi, poslední zkoušku před přiřazením k trvalé letce. Všech pět bombardérů odstartovalo z vojenské základny ve Fort Lauderdale na Floridě s úkolem proletět trojbodovou trasu, přičemž "vybombardují" starý lodní vrak uvízlý na skalách a vrátí se na základnu. Cesta probíhala klidně. Počasí bylo jasné, bez žádných souvislých mraků a ideálních povětrnostních podmínek. Let probíhal klidně, ale po svržení cvičných bomb, během cesty k třetímu z bodů došlo zřejmě k nějakým potížím s orientací. Velitel letky, zkušený instruktor Charles Tailor, se spojil s letištěm a hlásil rozporuplné údaje přicházející z kompasů (ze všech), z palubních hodin (pokud tam vůbec byly, tento detail není zcela ověřen) a výrazné zhoršení viditelnost. Posádka (tvořená dohromady 15 lidmi) se nedokázala bez navigačních přístrojů domluvit kam vlastně mají letět a začala se mezi sebou hádat, čemuž mohlo letiště jen bezradně naslouchat. Velitel letky nakonec zadal směr a držel všechna letadla pospolu, dokud jim nedošlo palivo a nebyli nuceni přistát na vodě. To bylo naposled, co se spojili s věží a ani po důkladném průzkumu nikdy nikdo nenašel žádné trosky ani posádku. Konkrétně u tohoto případu je však celkem zajímavá dohra. Velké pátrací letadlo (čítající 13 členů posádky) se při pátrání po letu 19 totiž rovněž ztratilo a to bez jakýchkoliv stop či nalezených zbytků. Navíc, několik týdnů po skončení oficiálního pátrání, obdržela rodina jednoho ze zmizelých pilotů, záhadný, poměrně osobně psaný, dopis a jeho autorem byl právě onen zmizelý pilot. "Byli jste chybně informování. Jsem v pořádku," hlavní náplň dopisu. To většinu lidí vede k závěru, že byl a) unesen mimozemšťany, kteří mu dovolili naposledy kontaktovat rodinu b) vláda něco tutlá c) někdo si udělal ošklivou legraci. Ačkoliv osobně mi toto zmizení určitě nepřijde tak zarážející jako ta předešlá, poukazuje na častý problém v Bermudském trojúhelníku - orientaci - a dopis do toho vnáší trochu té kontroverze. Příště si tedy řekneme několik teorií ohledně toho co se v té prokleté oblasti děje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 21. prosince 2016 v 15:56 | Reagovat

To bude tím magnetickým polem, co tam působí! Jo ale to s tím dopisem bude asi nějaký výmysl... :-)

2 HAAS HAAS | Web | 23. prosince 2016 v 16:02 | Reagovat

Děkuji za chválu... S tou "idylickou" částí jsem si dal zvlášť záležet... :-D

3 >>>>MagicMAX< >>>>MagicMAX< | Web | 2. ledna 2017 v 14:36 | Reagovat

Já vážně tleskám! Tlesk! Tlesk!
To je prostě boží. Já nemusím dokumenty z válek a ty rúzné bojové strategie. Přesto jsem si to přečetl. A opravdu mně to zaujalo.
Letadlo, které šlo hledat ztracené letadlo, se ztratilo :D To je ale ironie. :D :D
"a) unesen mimozemšťany, kteří mu dovolili naposledy kontaktovat rodinu" :D :D :D :D Já jsem se normálně válel smíchy na zemi. :D Mimozenštani unesou člověka a pak mu dovolí aby kontaktoval svou rodinu. :D :D :D Tak to je ale pořádná pitomost. :D Opravdu zajímavý článek. Má všechno: Akci, záhadu, legraci, ... super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama