Bermudský trojúhelník část.2 Antická trojice

17. prosince 2016 v 18:06 | Martinoraptor |  Projekty
V úvodu bych rád řekl, že se v technice nevyznám (v lodích a letadlech už vůbec ne) a předem bych se rád omluvil, pokud některé mé formulace, informace a dedukce z nich vyvozené nebudou úplně...nechci říct špatné, ale... spíš ne úplně uspokojivé. Kdyby to někomu vadilo, stačí aby mi napsal a já to rád upřesním či opravím. Teď už k prvnímu zmizení.

Psal se 4.březen roku 1918, světem zuřila jedna z nejhorších válek, když americká nákladní loď USS Cyclops (po nestvůře z antické mytologie, žijící na ostrově uprostřed moře) na cestě z Barbadosu do Norfolku ve Virginii zmizela. Skoro 165 metrů dlouhá nákladní loď, vybavená vysílačkou, několika děly a naložená 19 tunami manganové rudy. Posádku tvořilo 293 členů posádky a pasažérů. Během zcela obyčejné cesty přes moře se naše lodička zkrátka "vypařila". Nikdo nikdy neobdržel žádný nouzový signál, nic z nákladu nebo členů posádky nebylo zachráněno a
rovněž se nenašel ani žádný kus onoho plavidla. Co se tehdy stalo? Vzhledem k válečné době se nejdřív logicky předpokládalo, že loď dostala jedna z nepřátelských ponorek nebo min. Po válce, Německo sice tvrdilo, že tam zrovna v té době nic neměli, ale spousta lidí je stále skeptických. Další teorie se zase naváží do kapitána. Ten byl totiž původně potomkem německých přistěhovalců a podle mnohých navíc i velmi nestabilní "zločinec" a spousta lidí věřila, že loď sám unesl a náklad doručil nepříteli - toto obvinění se však nezakládá na žádných skutečných důkazech. Zbylá posádka by se jej navíc jistě snažila zastavit. Teorie ani nevysvětluje, co se s tou lodí stalo. Co se technické a provozní stránky samotné lodi týče, USS Cyclops měla v dané třídě pouze dva sourozence - USS Proteus a USS Nereus (obě lodi pojmenovány po řeckých mořských bozích). Ona sama byla dokončena a na vodu zpuštěna jako první. Jak už jsem uvedl dřív, o lodích vím prdlačku, ale někde jsem našel názor či diskusi o konstrukční vadě této lodi a celé třídě. Nakláněla se údajně na bok což mohlo být na tak divokém moři kritické. Teoreticky by to vysvětlovalo zmizení lodi, ale proč nikdo nevolal o pomoc nebo nebyl nalezen? Mohla být vlna a průběh katastrofy tak rychlý, že to prostě nestihli a Golfský proud pak odnesl námořníky mimo oblast pátrání? S jistotou se to neví, ale teoreticky je to možné. Určitě však víme, že její dvě sestry 1.světovou přečkaly a dále sloužily až do roku 1941 než se obě vypravily na misi do Bermudského trojúhelníku, kdy...zmizely bezestopy (vše proběhlo stejně jako v prvním případě) a nakonec se i přes své pokročilejší vybavení a technologie přidaly ke své nejstarší sestře.

Pište mi co si o záhadě ocelových sester myslíte vy, jsem totiž opravdu zvědav na váš názor i nápady. Zítra sem přidám další záhadné zmizení. Článek už mám napsaný, takže vám to můžu klidně odpřísáhnout :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 17. prosince 2016 v 18:34 | Reagovat

Podle mě to souvisí s válkou, o tom není pochyb. Navíc pokud šlo o americkou loď, což asi šlo, tak to je jisté, protože jak víme, USA patřila k nepřátelům Německa a fašistů atd. :-) Tak bych to teda viděl já.

2 dinosaurss dinosaurss | Web | 20. prosince 2016 v 19:34 | Reagovat

Velmi zajímavé...

[1]: souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama