Strašidelná poznávačka

25. října 2016 v 21:29 | Martinoraptor |  Soutěže
Máme 25.října což znamená, že se kvapem blíží dva velmi podobné, prakticky totožné svátky s původním účelem vzdát úctu mrtvým a vzpomenout si na ně. Samozřejmě mluvím o anglosaském Halloweenu slaveného 31. října, mezi jehož zvyky patří především děti převlékající se do strašidelných kostýmů žebrajíc o sladkosti u dveří neméně strašidelně vyzdobených domů. Jen o dva dny později se slaví Dušičky, které se v tomto ohledu drží trochu při zdi. Slavící "pouze" obcházejí hřbitovy, rozsvěcují svíčky a starají se o hroby. Je zvláštní jak se oba svátky trvající po desítky let, vycházející ze stejných pramenů vlastně liší. S 21.stoletím se ovšem známost Halloweenu rozšiřuje a plete se i do Dušiček. Některým lidem to vadí, jiným to připadá zajímavé a jiní mezi tím už ani nedělají rozdíly. Ať už se však snažíme jak chceme, díky tomuto bývají tyto noci nejstrašidelnější v roce. No a právě na oslavu těchto svátků totiž vyhlašuji tuto soutěž. Bude to celkem standardní poznávačka jen s tím rozdílem, že místo obrázků zde budou krátké popisy tvorů jenž musíte uhádnout a pro patřičnou tematičnost to budou potvůrky z vašich nejhorších nočních můr pravěku (a ano, všechny už jsou po smrti). Odpovědi můžete posílat na marty.m293@gmail.com nebo do komentářů. Ty budou moderovány, takže je uvidíte až po schválení. Čas máte do půlnoci z 2. na 3.listopad a výsledky zveřejním někdy během týdne. Diplomy tentokrát vyberu já. Přeji příjemnou zábavu.


1. Suché pláně Severní Ameriky před 37 miliony let, plné velkých savců, býložravců i predátorů obcházel vpravdě výjimečný tvor. Byl větší než ostatní dravci, měl velmi dlouhé tesáky. Též binokulární zrak, čich skvělý, mohutný tank, jak z pekel kopytník zplozený. Maso, kořen či tráva, žádný velký rozdíl pro toho netvora. Tři metry dlouhé tělo, snad i trochu chrčelo. Nelovil však rád, byl to hrubián, co prostě jen krad. Zřejmě víte o kom mluvím (a já musím končit s tím rýmováním).

2. Mořský tvor, až šest metrů dlouhý, váhy jedné tuny, jak autobus masivní(ach jo). Pomalý však dobrý plavec. Jako prehistorický rytíř do boje s brněním se pouštěl, známý přírodovědec jej tak trochu pokoušel. Místo zubů jen kostěné pláty, však ostré jak past na medvědy. Těmto zubům vládly čelisti schopné doslova rozpůlit cokoliv co chtěly na dva krvavé kusy. Tohle přece musíte znát.


3. Travnaté pláně Jižní Ameriky, ovládány jediným, někdy až 3 metry velkým dravcem, potomek pradávných dinosaurů. Disponoval silnými nohami určenými k extrémně rychlému běhu. Kořist zabíjel jediným úderem, jediným masivním hákem. Ač hrůzu nahánějící predátoři, nezvládli vzdorovat šavli. Popsán v roce 1887 paleontologem Ameghinem.

4. Vlhké bažinaté lesy karbonské Brazílie před 300 miliony lety. Místo kde neustále hrozí nebezpečí ze strany třímetrových stonožek stříkajících kyselinu a velkých plazů útočících ze zálohy jako krokodýlové. Mezi těmi všemi dravci je totiž jedna jenž podstatou část lidí neděsí tím co dělala, ale tím čím byla. Něco falešného na ní, klame jménem i titul dík tomu dočasně vysloužila si. Ač její rodina původně z moře pochází, ona vrtá se raději v podzemí. Ve sladkých vodách loví, vše menší než ona se jí bojí, však samou řídí jen instinkty nejzákladnější. Ta schránka členovitá, víc jak čtyři nohy má. Jak se nazývá?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 26. října 2016 v 10:29

Hlásím se! Také myslím na Halloween a Dušičky a zrovna v tuto dobu začíná na mém blogu jeden příběh... Možná trošku strašidelný. :-D ;-)

1. Entelodon
2. Dunkleosteus (a Nigel Marven :-))
3. Phorusrhacos
4. Nějaký pravěký členovec, snad nějaká stonožka? :-D Toto opravdu nevím, napadá mě jen Arthropleura, ale ta asi nežila v Brazílii. :-D

2 JPRex JPRex | E-mail | Web | 26. října 2016 v 14:08

1. Entelodon
2. Dunkleosteus
3. Phorusrhacos
4. Gigantoscorpio (?)

Snáď som sa aspoň trocha trafil :-D

3 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 26. října 2016 v 23:16

1)Entelodon
2)Dunkleosteus
3)Phorushracos
4)Megarachne

4 dinosaurss dinosaurss | 28. října 2016 v 16:41

Hlásím se

1.Entelodont
2.Dunkleosteus
3.Phorusrhacos
4.Megarachne (Mesothelae)

Snad aspoň něco bude dobře :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama