Země - vznik planety

19. září 2014 v 17:59 | Martinoraptor |  Dokumenty
Země - vznik planety je úžasný dokument, který vypráví o historii naší planety, který zaznamenával snad každou větší událost. Poutavý a naučný komentář spolu s úžasnou počítačovou grafikou diváky na hodinu a půl doslova unese několik miliard let zpátky do pravěku kde pak sledují bolestivý a bouřlivý zrod naší planety, která nejdřív připomínala spíš peklo, zrod Měsíce, který byl rovněž planoucí koulí obíhající kolem planety na jejím nově vzniklém, dočasném prstenci. Vysvětlí nám jak se peklozměnilo v moře a na Zemi se objevila první kůra. Ukáže výbušný vznik prvního kontinentu a úplně prvního, mikroskopického života během známé historie. O mnoho milionů let později nezkušený divák zřejmě vykulí oči na podivného predátora rodu Anomalocaris nebo maličkého tvorečka rodu Pikaia(v období Kambria) a někteří se budou klepat v době Karbonu kde celému světu vládl obří hmyz jako byla třímetrová stonožka rodu Arthropleura a budeme pozorovat její domov, který se stane našim uhlím. Podrobně popíše nejhorší vymírání v historii světa a samozřejmě se podíváte do království nejznámějších zvířat v historii planety - dinosaurů kde nějaký část pobudete. Téměř ke konci dokumentu se stanete svědkem masového vymírání, které smazalo ze Zěmě všechny neptačí dinosaury. Až v posledních asi dvaceti minut se podíváme do třetihor a teprve osm minut před koncem se objeví Homo erectus a šest minut před koncem několik jedinců Homo sapiens. Dokument by se tedy dal krásně použít jako časová osa, která ukáže do jakého malého koutku se naše slavná historie lidí vmáčkne a jak dlouho jsou tu dinosauři a celá naše krásná modrá planeta (něco jako historie Země v hodině nebo v roce). Já osobně jsem se od něj nemohl odtrhnout a rozhodně doporučuji. Nejlepší je koupit, ale najdete jej také na stránkách Ulož.to nebo na YouTubu.


(Ten poslední obrázek není z tohoto dokumentu :)

Stále platí: http://martinoraptor.blog.cz/1409/retrivr-v-nesnazich

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blogplateosaurus blogplateosaurus | Web | 19. září 2014 v 18:42 | Reagovat

Je to pěkný dokument, ale ten obrázek tyrannosaura není z tohoto dokumentu. Mimoto je divné, že je tam "gorgonopsid" a přitom to nedělali tvůrci Putováni s pravěkými monstry. :-)

2 dinosaurss dinosaurss | Web | 19. září 2014 v 18:49 | Reagovat

Dokument vypadá naprosto fantasticky, moc hezké! ;-)

3 HAAS HAAS | Web | 20. září 2014 v 9:24 | Reagovat

To neznám, ale při nejbližší příležitosti se na to podívám. :-D

[1]: Nevím, proč by tam neměl být Gorgonopsid. Je to stejné, jako by jsi napsal, že kdesi nemá být dronte mauricijský jenom proto, že nějaký pořad nedělali tvůrci Pravěk útočí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama