Prehistorický park: Očima Smilodona (3/4)

21. srpna 2014 v 10:21 | Martinoraptor |  Příběhy
Tygřice se probudila brzy za což částečně mohl velký hlad a částečně snídaně se dožadující kotě, které mňoukalo a skákalo matce po čenichu. Samice lehce zavrčela, setřásla mládě, zvedla hlavu a pak začenichala. Ulevilo se jí, že nikde necítí toho samce ze včerejška. Pak se znovu otočila na mládě. Uvědomovala si, že bez potravy už moc dlouho ani jeden nevydrží. Zvedla se a opět se šla pídit po nějaké té potravě. Pomalu procházela krajinou a využívala ranního šera aby se lépe skryla před případnou kořistí...nebo hůř. Párkrát zahlédla v dálce něco rychlého, ale než by se tam připlížila tak by ta kořist už stejně nejspíš utekla. Slunce už bylo celkem vysoko když uslyšela něco moc zajímavého a bylo to moc blízko. Tygřice se přitiskla těsně k zemi a pomalu se plížila vpřed, tam odkud ten podivný zvuk vycházel. "Rozhodně loví, podívejte" slyšela tygřice, ale nedávalo jí to smysl - nepodobalo se to ničemu co doposud slyšela. Rozhodla se, že to prověří, třeba to půjde snadno ulovit a konečně po dlouhé době se i s mládětem pořádně nají. "Musela jít někam do vyšších poloh" uslyšela ještě tygřice než s hlasitým řevem vyrazila ze svého úkrytu mezi nízkými stromy a pozorovala reakci nového zvířete.
Zjistila, že je jich tam několik. Všichni stáli na zadních nohou, ale ti větší a silnější - pravděpodobně samci - stáli okolo samice a na zádech a v tlapách měli nějaké podivné klacky a velké kameny. Samice toho nového druhu se okamžitě otočila a hleděla na tygřici. Ta měla nutkání zaútočit, ale přeci jen nevěděla co může čekat. Bylo jich proti ní několik a kdyby byli něják nebezpeční mohla by dopadnout špatně. Už fakt, že se nerozběhli pryč o něčem svědčil. "Dobře,dívejte se jí pořád do očí, je hodně naštvaná" tygřice zkusila ještě jeden zastrašující řev a pozorovala co bude dál "takže bychom měli pomalu přemýšlet jak se odsud dostaneme." Samice - zřejmě vedoucí smečky - pokračovala ve vyluzování těch podivných zvuků. Tygřice netušila co to znamená, ale tušila, že to se spíš snaží domluvit ti tvorové mezi sebou než, že by jí chtěli zastrašit. "Protože jsme v pěkném průšvihu." Další řev. "Myslí na lov takže bychom těd měli pomalu vycouvat." Šavlozubá samice už zvažovala, že se na jednoho z těch tvorů prostě vrhne a zjistí co se stane když ti tvorové vydali nový zvuk. Byl vysoký a tygřici úplně rval uši. Otočila a zmizela mezi stromy, tohoto setkání si odnesla: Podivní, dvounozí tvorové - velmi nepříjemný zvuk - nejlépe se vyhnout!!! Tygřice zvedla čenich a snažila se najít nějakou jinou kořist a ignorovat pach té skupiny živočichů, kterou nechávala za sebou. Pak se opět vrhla do vysoké trávy.

Procházela krajinou, pátrala po nějaké kořisti a přemítala v hlavě ty podivné tvory, které viděla. Po nějaké době konečně uviděla srnce. Byla zoufale hladová, ani jí nenapadlo, že ho dřív uviděla a uslyšela než ucítila. Pomalu se přitiskla k zemi a pomalu se plížila ke kořisti. Byla už poměrně blízko, od jelena jí dělilo pouhých 30 metrů, to už byla skoro vzdálenost ze, které se dalo dobře zaútočit. Pokusila se však dostat ještě blíž. Napnula všechny svaly a připravila se ke skoku, pak jí však srnec ucítil. Otočil se a dal se na útěk. Tygřice vyrazila a běžela za ním…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 21. srpna 2014 v 10:53 | Reagovat

Moc pěkné, už se těším, až tam bude i Nigel... Jinak ty jsi se už vrátil ze Slovenska?

2 blogplateosaurus blogplateosaurus | Web | 21. srpna 2014 v 11:29 | Reagovat

Pěkné, těším se na další část.

3 HAAS HAAS | Web | 21. srpna 2014 v 12:24 | Reagovat

Na to bych se možná docela rád podíval, snad to dají zase brzy na ČT... :-D

4 dinosaurss dinosaurss | Web | 21. srpna 2014 v 17:16 | Reagovat

Parádí, nemám co dodat, prostě skvělé!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama