Prehistorický park: Očima Smilodona (2/4)

7. srpna 2014 v 13:02 | Martinoraptor |  Příběhy
Samice se hladová přivlekla zpět k ke svému doupěti, na místo kde zanechala mláďata. Rozhlédla se po savaně, ale nikde je neviděla. Nic překvapivého. Mláďata se během její nepřítomnosti tiskla k zemi aby je náhodou nezahlédl nějaký predátor. Kdyby se to stalo, měla by jen pramalou šanci přežít. Ještě jednou se rozhlédla a pak začala vrčet. Tohle vrčení však vznikalo hluboko v krku. Pokud jsou mláďata stále ještě tady, tak na tohle zareagují. Brzy se jen kousek od ní vynořila malá hlava a odpověděla. V podání mláděte to znělo poněkud písklavě, ale samici se stejně ulovilo. Rychle k mláděti přišla a našla i druhé mládě. Tohle jí, ale radost neudělalo. Její druhé mládě totiž leželo na zemi a vypadalo naprosto nezraněně. Úplně jako by jen na chvíli usnulo. Samice však instinktivně poznala, že je mrtvé. Sehnula se a ještě do láskyplně strčila čumákem aby se ujistila, že jí smysly neklamou. Mládě se ani nepohnulo, zemřelo hladem. Samice a přeživší - starší - mládě si na chvíli lehli vedle mrtvého mláděte a oba se jej lehkým šťoucháním čumáku snažili probrat - ačkoliv věděli, že je to marné. U mláděte oba tygři zůstali ještě zbytek dne. Až když slunce začalo sklánět k obzoru se samice začala zvedat. Naposled ještě olízla své mrtvé mládě - malý tygřík to udělal po vzoru své matky také - a pak už jej samice zvedla za krk a nesla pryč. Samice věděla, že pokud teď něco najdou mají velkou šanci. Dlouholeté zkušenosti jí naučily, že ona vidí i ve tmě dost dobře zatímco její kořist při běhu v noci zakopává a málokdy si vůbec uvědomí její přítomnost dřív než už je pozdě.

Noc však dopadla úplně jinak. Samice i s mládětem se dostatečně vzdálila od toho mrtvého a pak chtěla jít hledat kořist jenomže, téměř okamžitě ucítila něco jiného.Podle pachu jasně poznala, že jde o samce jejího vlastního druhu. Taky věděla, že pokud samec najde její mládě tak je zabije a tygřice si nebyla jistá, že by toho vetřelce porazila. Zvažovala situaci. Jestliže vítr zanesl jeho pach k ní tak je logické, že on neucítí jí ani mládě. Tygr zřejmě nedokázal najít potravu ve svém teritoriu a tak to zkouší v teritoriu někoho jiného. Samice se otočila a vrátila se na místo kde zanechala mládě. Pořádně se rozhlédla, ale když ve tmě nic nespatřila, opět na mládě zavolala. Jen kousek od ní se z trávy vynořila malá hlava kotěte. Samice jej zvedla za krk a raději opět nesla pryč. Kdyby na ně samec přišel, mohli by mít vážné problémy.
Samice šla dlouho a zastavila se ve vysoké trávě až když si byla jistá, že je od samce dostatečně daleko. Zavětřila a lehla si - čímž k smrti vyděsila nějakého pásovce, který se začal batolit pryč. Hladové a natěšené mládě se po něm vrhlo a zkoušelo jej ulovit. Pásovec se však podle svého zvyku svinul do klubíčka a byl před drápky zvědavého mláděte chráněn. Samice se ani nesnažila cokoliv udělat. Jen se natáhla na zem a pozorovala jak si mládě hraje s vyděšeným a popuzeným pásovcem. Naposled se ještě ujistila, že nikde není žádné nebezpečí a pak už hladová a vyčerpaná usnula. Bylo to stále lepší a lepší…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 blogplateosaurus blogplateosaurus | Web | 7. srpna 2014 v 13:12 | Reagovat

Krásný příběh, těším se na další část.

2 HAAS HAAS | Web | 7. srpna 2014 v 13:16 | Reagovat

[1]: Souhlasím.

3 dinosaurss dinosaurss | Web | 7. srpna 2014 v 13:42 | Reagovat

Nádherně napsané, taky už se těším na pokračování. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama