Prehistorický park: Očima T Rexe (4/5)

9. dubna 2014 v 20:06 | Martinoraptor |  Příběhy
Samice zařvala. Po tak dlouhé době jí nakonec zradili. Vykašlali se na ní ať si poradí jak umí. Nejprve byla šokovaná. Z toho jí rychle vytrhl jedno zabučení. V tu chvíli v ní vybuchla bomba vzteku, nejdřív ovšem musela dokončit tenhle lov. Rozhlédla se. Všichni Triceratopsové byli rozprchlí a díky samicím z většiny tekla krev. Všude vládl chaos a zmatek. Teoreticky by nemělo být těžké nějakého menšího dostat. Ne, ještě není ze hry. Dokáže něco menšího ulovit, samec, samice, mládě, nikdo neví kde je někdo jiný. Jenom do sebe vrážejí. Vyrazila po jednom mláděti které bylo oddělené víc od stáda a v bláhovém domnění, že není vidět se skrývalo za jedním z keřů. Vyběhla proti němu. Konečně, vyhrála. Zvládne to. Dospělí jsou od nich moc daleko nato aby mu pomohli. Náhle ho ucítila a vteřinu po tom i uviděla. Zase ten protivný dvounožec. Vydal řev. Musela ho od toho Triceratopse odstrašit. Něco jí došlo, pokud si tenhle tvor troufá na Triceratopse tak opravdu může být nebezpečný. Tvor ovšem udělal něco co nečekala. Do země zabodnul nějaké dva klacky a mezi nimi se objevilo zvláštní, modré světlo. Triceratops proběhl. "Pojď sem Rexíčku" vydal tvor podivný zvuk a pak zmizel taky. Samice se raději zarazila. Tohle se vymykalo všemu co dosud znala. Její životní zkušenosti jí naučili, že když někdo něčím projde tak se na druhé straně zase objeví, ale kde jsou. Raději se ještě podívala jestli nejsou z druhé strany toho světla, nic. Nevěděla co si o tom má myslet. Neměla ovšem moc času o tom přemýšlet. Uslyšela vzteklý dupot a obrátila s právě včas. S vypětím všech sil se odrazila dozadu a uhnula obrovskému samci. Rozhlédla se. Triceratopsové už se sešikovali. Vše bylo ztraceno. Stáhla se. Věděla jedno. Pokud někdy narazí na někoho ze své bývalé smečky nebo na toho tvora tak si ponesou následky.
Pomalu se vracela k domovu tak jí do nosu opět udeřil onen známý pach Triceratopse. Věděla sice, že to není moc dobrý nápad, ale přesto upravila kurz a mířila za pachem. Jak se blížila ucítila další věc. Její stará smečka. Pokusila se přidat do kroku, ale se zraněnou nohou to nezvládla. Samice vydala mírné zavrčení a opět zpomalila. Pravou nohou klidně došlapovala, ovšem druhou za sebou skoro táhla. Pomalu v ní sílil pocit nervozity. Věděla, že sama a zraněná se nemůže rovnat své staré smečce nebo dokonce stádu Triceratopsů. Věděla ovšem, že když je hromadný lov, může se jí třeba povést něco ukořistit. Vešla do řídkého lesa. Všude bylo kamení, štěrk a stromy. Zvedla hlavu a zavětřila. Pak se trochu otočila a pokračovala mezi řídkými stromy. Zastavila se na břehu prudké řeky, té řeky kterou před nedávnem přecházeli. Tam se přikrčila a pozorovala dění před sebou. Zrádní Tyrannosauři bojovali proti trojnásobkuTriceratopsů. Jeden Triceratops zrovna srazil jednu samici a ta vydala bolestný řev. Samice zavrčela. Samice která byla povalena se snažila zvednout, ale už to nestihla když jí rohy jednoho Triceratopse projely břichem. Samice se podívala na bratra jak na tuto ztrátu zareaguje. Samec to okázale ignoroval a plně se soustředil na jednoho Triceratopse kterého zahnal na kraj řeky. Rohatý dinosaurus proti němu vyrazil. Samec udělal krok zpátky a pak popadl Triceratopse za jeden roh a nalomil mu jej. Triceratops couvl. Samec vyrazil a zahryznul se mu do krku. Rány byly velice hluboké, ale třírohý ošklivý obličej se nehodlal vzdát lehce. Samice na druhé straně řeky napjatě pozorovala souboj mezi svým zrádným bratrem a poraněným Triceratopsem. Na jediný kratičký moment pocítila vůči býložravci jakési sympatie. Ten ovšem pomalu ztrácel sílu. Samec znovu vyrazil a udeřil do něj. Samice věděla jak to skončí chvíli předtím než síla nárazu zatlačila Triceratopse do řeky a proud ho strhnul. Řeka se zbarvila do krvava. Samice už neměla v plánu tohle dál pozorovat. Její cíl byla pouze mršina toho Triceratopse. Otočila se a řev bitvy nechala daleko za sebou.
Postupovala podél řeky vytrvale a neustále. Noha jí stále bolela, ale byla odhodlaná donést jídlo, alespoň jejím milovaným dětem, které na ní čekají. Kořist stopovala už docela dlouho. Břeh se začal zvedat a tvořil útes, takže když se od řeky musela trochu vzdálit vždy si vypomáhala čichem. Když byla zrovna trochu dál od řeky, ucítila krom mršiny ještě něco jiného. Zarazila se. Ten dvounožec už jí začínal OPRAVDU lézt na nervy. Navíc si byla jistá, že nenachází jen různé zástupce jeho druhu. Byla si jistá, že zrovna tenhle konkrétní se na ní přilepil jako komár do pryskyřice a nehodlal jí dát pokoj. Vydala řev na zastrašení a pak pokračovala. Dostala se až na prudký útes. Tam byl pach nejvýraznější. Rozhlédla se, ale nikde ho neviděla. Cítila, že je blízko. Když, ale zvedla hlavu a uviděla plovoucí mršiny rozhodla se raději najít nějaký sestup. Šla podél útesu ještě chvíli a konečně našla méně příkrou stěnu. Pomalu a opatrně sešla dolů . Znovu se rozhlédla. Nikde toho tvora neviděla. Opět se tedy zaměřila na utopence…konec čtvrté části… Ten se zachytil mezi kameny zhruba uprostřed řeky. Tlumeně zavrčela. (To mělo signalizovat takové slovo které v naší řeči ani nemáme - a možná je to lepší). Ta mršina byla zkrátka moc daleko. Přesto se pokusila dostat blíž. Ignorovala varování instinktů i to, že jí do čenichu pořád mlátil ten neodbytný pach malého zvířete a, pomalu našlapovala na malé kameny až na kraji řeky. Šla jak daleko jen mohla. Natahovala krk přes vodu ale neměla šanci. Věděla to dobře, ale prostě to musela zkusit.
Tentokrát jsem délku té části poněkud přešvihnul tak doufám, že vám to nevadí. Poslední část bude zhruba stejně dlouhá. Měl jsem to dát spíš na šest dílu. Poslední každopádně přibude během týdne.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 9. dubna 2014 v 20:53 | Reagovat

Nádherně napsáno!! Je to fantastické to takto číst!!

2 HAAS HAAS | Web | 11. dubna 2014 v 9:10 | Reagovat

Super, nejvíc se mi líbí ta věta: " Byla si jistá, že zrovna tenhle konkrétní se na ní přilepil jako komár do pryskyřice a nehodlal jí dát pokoj." :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama